Logo

Marcin Gortat zostaje w Orlando Magic!

Dotychczasowy klub Marcina Gortata wyrównał ofertę Dallas Mavericks i polski koszykarz będzie musiał pozostać na Florydzie.

NBA Marcin Gortat

Z punktu widzenia sportowego, dla Gortata taki obrót spraw jest kiepski. W Dallas mógł on liczyć na minimum 20 minut w każdym meczu, a z czasem nawet na zajęcie pozycji pierwszego centra zespołu w miejsce Erika Dampiera.

W Orlando Magic nie ma to szans. Tutaj rządzi i króluje najlepszy gracz na pozycji środkowej w całej NBA, czyli Dwight Howard. Gortat może liczyć na grę jako zmiennik Howarda lub ewentualnie zajęcie pozycji silnego skrzydłowego na której Polak i tak nie czyje się najlepiej.Kontrakt z Orlando Magic będzie trwał 5 długich lat. Wydaje się jednak, że Magic nie będą mogli sobie pozwolić na płacenie ponad 5 milionów dolarów zmiennikowi Howarda i być może już po najbliżym sezonie zdecydują się dokonać transferu Gortata do innego klubu.Jedynym pocieszeniem dla Marcina będzie dalsza możliwość nabieranie doświadczeń (również na treningach) grając u boku Howarda, oraz możliwość zdobycia mistrzostwa NBA - na które Magic mają duże szanse - wzmocnione przez Vince Cartera.Zapytacie dlaczego Orlando Magic wyrównali ofertę Mavericks pomimo, iż wydawało się niemal przesądzone, że puszczą Gortata? Najpewniej wpływ na podjęcie takiej decyzji miały wzmocnienia pod koszem dwóch największych rywali Magic - Cleveland Cavaliers (doszedł Shaq) oraz Boston Celtics (doświadczony Rasheed Wallace). Trudno im będzie co prawda zatrzymać Howarda pod koszami ale mogą go wpędzić w kłopoty z faulami, a wtedy dobry zmiennik jest na wagę złota lub... prawie 6 milionów dolarów za sezon.


2009-07-14 - Rafał Bednarz

3

Komentarze do:
Marcin Gortat zostaje w Orlando Magic!

swish 2009-07-15 23:26

GM Magic to niezły cwaniak. Wyrolował Mavericks na cacy. Pewnie przytrzymają Gortata do grudnia (dopiero od stycznia płaci się podatek od luksusu) i go wytrejdują dalej - no chyba, że okaże się, że potrzebują jednak bardzo solidnego zmiennika dla Howarda. Najśmieszniejsze, że Mavericks nie mogą się starać o Gortata przez najbliższy rok - przepisy takie i basta.

jack21 2009-07-16 07:55

No nie da się ukryć, że Otis Smith zrobił w konia panów z Dallas. I jeszcze ten zakup Brandona Bassa, by pokazać, ze niby Orlando pogodziło się ze stratą Gortata i szukają jego następcy...

S. Expert 2009-07-16 11:08

szkoda wielka :( w mavericks by gral, a tu znow bedzie siedzial eh

Podobne artykuły i galerie