2012.02.24//  P. Rączka
Manchester United przegrał 1:2 na Old Trafford z Ajaxem Amsterdam w 1/16 Ligi Europejskiej. Czerwone Diabły przystąpiły do rewanżowego spotkania z dwubramkową zaliczką i pomimo dodatkowej bramki, którą zdobył już w 6. minucie Herdandez, to mistrzowie Anglii musieli walczyć o awans do ostatniego gwizdka. Goście jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania po golu Ozbiliza i w następnej połowie nie mając już nic do stracenia, walczyli o kolejne bramki.
Podopieczni Franka de Boera od razu ruszyli do ataków, a gospodarze musieli sporo się napracować, aby nie stracić kolejnej bramki. Szkoleniowiec Manchesteru widząc, że gracze z środka pola nie za bardzo sobie radzą, postanowił od razu przeprowadzić podwójną zmianę.

Gra się nieco wyrównała, lecz na trzy minuty przed końcem Ajax dopiął swego i po bramce Toby`ego Alderweirelda wyszedł na prowadzenie. Do awansu brakowało jeszcze jednego gola, jednak na jego strzelenie, pomimo usilnych prób, nie starczyło już szczęścia i czasu.

- Muszę zaakceptować fakt, iż jestem odpowiedzialny za taki wynik, gdyż to ja wybierałem skład i dziś wieczorem postawiłem na zbyt wielu młodych piłkarzy w linii defensywy. Chodziło głównie o brak doświadczenia, co pociągnęło za sobą spore ryzyko. Zdecydowanie za bardzo dziś zaryzykowałem - powiedział po meczu Alex Ferguson.