MŚ w pływaniu: Pierwszy złoty medal Phelpsa, drugi Pellegrini

Reprezentant Stanów Zjednoczonych Michael Phelps zdobył swój pierwszy złoty medal, wygrywając wyścig na 200 metrów stylem motylkowym na pływackich Mistrzostw Świata w Szanghaju. Z drugiego zwycięstwa cieszyła się z kolei Federica Pellegrini. 22-letnia Włoszka była najszybszą zawodniczką na dystansie 200 metrów kraulem.

Michael Phelps Michael Phelps

Wynik Amerykanina (1.53,34) jest najlepszym w tym roku na świecie. Drugie miejsce zajął Japończyk Takeshi Matsuda, trzeci był Chińczyk Peng Wu. Na szóstej pozycji sklasyfikowany został Polak Paweł Korzeniowski. Wcześniej w Phelps zdobył srebrny medal na 200 metrów kraulem i brązowy w sztafecie 4x100 tym samym stylem.

Michael Phelps Federica Pellegrini

Pellegrini po niedzielnym zwycięstwie na 400 metrów kraulem także na dystansie o połowę krótszym okazała się najlepsza. Pozostałe miejsca na podium zajęła Australijka Kylie Palmer i Francuzka Camille Muffat.