MŚ w piłce ręcznej: Polska wygrała z Serbią

Polscy piłkarze ręczni wygrali z Serbami 27:26, spotkanie drugiej kolejki grupy II Mistrzostw Świata w Szwecji. W innym meczu polskiej grupy reprezentacja Chorwacji przegrała z gospodarzami 25:29.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo asekuracyjnie, spokojnie rozgrywając akcję, co sprawiło, że pierwsza bramka padła dopiero w szóstej minucie po strzale Mateusza Zaremby. W 15. minucie, po serii nieskutecznych ataków biało-czerwonych, Serbowie doprowadzili do remisu, a następnie uzyskali trzypunktowe prowadzenie. Polacy zdołali odrobić tylko część strat i na przerwę schodzili przegrywając 10:11.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

Nasi reprezentanci udanie rozpoczęli drugą połowę, wychodząc na prowadzenie trzy minuty po wznowieniu spotkania. W dalszej części gry Polacy osiągnęli pięciopunktową zaliczkę, którą do 47. minuty zdołali roztrwonić. W zaciętej końcówce polscy zawodnicy zachowali zimną krew i ostatecznie wygrali 27:26.