MŚ w piłce ręcznej: Polska wygrała z Koreą Południową

2011.01.18//  D. Pęgiel
Polscy piłkarze ręczni wygrali z Koreą Południową 25:20, spotkanie czwartej kolejki grupy D Mistrzostw Świata w Szwecji. W innym meczu polskiej grupy chilijska reprezentacja zremisowała ze Słowacją 29:29.

Od samego początku pierwszej odsłony Koreańczycy z Południa agresywnie zaatakowali Polaków, co szybko dało im kilkupunktowe prowadzenie. Biało-czerwoni rozpoczęli odrabianie strat w okolicach 15. minuty, do remisu doprowadzili chwilę później. Jednak to Azjaci schodzili na przerwę wygrywając 11:10.
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

W drugiej połowie Polacy kilka razy remisowali, a na pierwsze prowadzenie wyszli w 41. minucie. Od tego momentu oglądaliśmy zupełnie inny zespół. Biało-czerwoni zaczęli punktować rywali - ten stan rzeczy trwał do samego końca meczu.