Sport   »   Aktualności   »   MŚ w piłce ręcznej: Polska wygrała z Argentyną

MŚ w piłce ręcznej: Polska wygrała z Argentyną

2011.01.15//  D. Pęgiel
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wygrała z Argentyną 24:23 spotkanie drugiej kolejki grupy D Mistrzostw Świata w Szwecji.
W pozostałych meczach polskiej grupy Korea Południowa zwyciężyła Chile 37:22, a Szwecja nie dała szans Słowacji, wygrywając 38:22.

Na początku pierwszej połowy dzisiejszego meczu polscy zawodnicy bardzo szybko uzyskali kilkupunktowe prowadzenie, wykorzystując nieporadność i niefrasobliwość Argentyńczyków zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Nasi reprezentanci wygrali premierową odsłonę 11:6.
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

W drugiej połowie zespoły toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt, dzięki czemu polska ekipa długo utrzymywała bezpieczną, kilkupunktową zaliczkę z pierwszej części. Jednak pod koniec spotkania biało-czerwoni zaczęli popełniać błędy, co sprawiło, że końcówka była niezwykle nerwowa. Ostatecznie Polska pokonała Argentynę 24:23.