MŚ w Oslo: Zwycięstwo Schlierenzauera, Małysz na 11. miejscu

2011.03.03//  D. Pęgiel
Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał czwartkowy konkurs Mistrzostw Świata na skoczni w Holmenkollen. Pozostałe miejsca na podium padły łupem rodak zwycięzcy - Thomasa Morgensterna oraz Szwajcara Simona Ammanna. Adam Małysz zajął 11. pozycję, Kamil Stoch był 19.

Po pierwszej serii pozycję lidera zajmował Austriak Thomas Morgenstern (133 m, 141,5 pkt). Na drugim miejscu sklasyfikowany został Norweg Anders Jacobsen (134 m, 139,4 pkt), trzeci był jego rodak Andres Bardal (133,5 m, 135,6 pkt).
Gregor Schlierenzauer
Gregor Schlierenzauer Gregor Schlierenzauer

Z polskich reprezentantów najlepszy skok oddał Kamil Stoch (131 m, 134,7 pkt), który po premierowej części zajmował 6. miejsce. Adam Małysz (126 m, 128,1 pkt) był 13., Piotr Żyła (121 m, 113,9 pkt) – 25., a Stefan Hula (118,5 m, 104,8 pkt) nie zakwalifikował się do fazy finałowej, zajmując 33. pozycję.
Adam Małysz
Adam Małysz Adam Małysz
Adam Małysz

Po drugiej serii najlepszy skoczkiem okazał się Austriak Gregor Schlierenzauer (134,5 m, łączna nota: 277,5 pkt). Na drugą pozycję spadł Morgenstern (131 m, 277,2 pkt), trzeci był Szwajcar Simon Ammann (134,5 m, 274,3 pkt). Z Polaków najlepiej zakończył Adam Małysz (130,5 m, 129,5 pkt), który był 11. Kamil Stoch (124,5 m, 235,7 pkt) sklasyfikowany został na 19. miejscu, a Piotr Żyła (124,5 m, 232,9 pkt) na 21.