MŚ w Oslo: Kowalczyk piąta. Zwycięstwo Bjoergen

Norweżka Marit Bjoergen wygrała czwartkowy sprint techniką dowolną na Mistrzostwach Świata w Oslo. Na podium norweskich zawodów znalazły się także Włoszka Arianna Folis oraz Słowenka Petra Majdic. Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce.

Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

W biegu eliminacyjnym Kowalczyk uzyskała trzynasty czas. Polka straciła 6,6 sekundy do zwyciężczyni tego etapu – Bjoergen. Do ćwierćfinału nie zakwalifikowały się pozostałe reprezentantki naszego kraju. Ewelina Marcisz była 47. (strata 18,65), Agnieszka Szymańczak 49. (19,59) a Paulina Maciuszek 52. (21,41).

Justyna Kowalczyk Marit Bjoergen

W ćwierćfinale Polka zajęła drugie miejsce, tracąc 0,3 sekundy do pierwszej Francuski Laure Barthelemy (3:06,8). W wyścigu półfinałowym Kowalczyk przybiegła jako druga (+0,3) za Słowenką Vesną Fabjan (3:05,9). Do finału zakwalifikowały się także Bjoergen, Słowenka Petra Majdic, Włoszka Arianna Folis i Słowaczka Alena Prochazkova.

W finale najlepsza z polskich biegaczek narciarskich przekroczyła linię mety jako piąta (+1,8). Dzisiejsze zawody wygrała Bjoergen (3:03,9). Druga była Folis (+0,2), trzecia - Majdic (+0,5).