MŚ w Daegu: Kirani James zdobył złoty medal w biegu na 400 m

2011.08.30//  D. Pęgiel
Kirani James z Grenady wywalczył mistrzostwo świata w biegu na 400 metrów w południowokoreańskim Deagu. Młody zawodnik pokonał faworyzowanego Amerykanina LaShawna Merritta oraz Belga Kevina Borlee, który niespodziewanie zdobył miejsce na podium.

18-letni James po rewelacyjnym finiszu, dystansując Merritta (44,63 s), sięgnął po mistrzowski tytuł. Zawodnik z Grenady pobił rekord życiowy rezultatem 44,60 s. Drugą niespodziankę sprawił Barlee, który uzyskał wynik 44,90 s.
Kirani James
Kirani James Kirani James

Mistrzynią świata na 3000 metrów z przeszkodami została Rosjanka Julia Zaripowa, która pokonała Tunezyjkę Habibę Ghribi i Kenijkę Milcah Chemos Cheywę. Reprezentantka Tunezji czasem 9.11,97 min pobiła w biegu finałowym rekord kraju. Zaripowa osiągnęła czas 9.07,03 min, a Cheywa - 9.17,16 min.

Źródło: onet.pl