MŚ w Daegu: Karolina Tymińska bez medalu

Karolina Tymińska zakończyła swój start w siedmioboju na lekkoatletycznych Mistrzostwa Świata w Daegu wygraną w biegu na 400 metrów. Mimo zwycięstwa w ostatniej konkurencji, Polce nie udało się awansować w klasyfikacji końcowej i zajęła czwarte miejsce, tracąc 28 punktów do Jennifer Oeser (Niemcy). Mistrzynią świata w tej dyscyplinie została reprezentantka Rosji - Tatiana Czernowa. Tuż za nią sklasyfikowano obrończynię tytułu z Berlina - Brytyjkę Jessikę Ennis.

Karolina Tymińska Karolina Tymińska

Przed dzisiejszym konkursem rzutu oszczepem Karolina Tymińska zajmowała czwartą lokatę. Jednak konkurencja ta jest jedną ze słabszych stron naszej zawodniczki – spadła po niej na ósme miejsce, ze stratą 105 punktów do trzeciej pozycji.

Karolina Tymińska

Ostatnie zawody Polka wygrała, bijąc rekord życiowy - 2.05,21 min, ale nad Niemką nie udało jej się uzyskać siedmiosekundowej zaliczki, która dałaby jej brązowy medal. Tymińska zakończyła start w koreańskim Daegu na czwartym miejscu.