MŚ 2010: Niemcy górą w meczu z Ghaną

Jedenastki Ghany i Niemiec rozegrały fascynujący pojedynek na Soccer City Stadium w Johannesburgu. Stawką meczu był awans do grona szesnastu najlepszych ekip świata, ale warunkiem wstąpienia do tak zacnego towarzystwa było pokonanie przeciwnika. Niemcy zwyciężyli w tym meczu 1-0. Zarówno Niemcy jak i reprezentanci Ghany przedłużyli swą przygodę z Mundialem i zagrają w fazie pucharowej tej imprezy.
W pierwszych minutach meczu żadna z ekip nie kwapiła się do zadania otwierającego ciosu rywalowi. W drużynie Niemiec szarżowali Mueller i Podolski, ale brakowało im szczęścia i piłka nie potrafiła po ich strzałach znaleźć drogi do bramki. Ekipa Ghany zrównała się poziomem z niemiecką drużyną, gdyż ani Ayew ani Boateng nie potrafili zdziałać nic konstruktywnego.

Joachim Loew Asamoah Gyan

W 25. minucie świetną okazję na bramkę dla Niemiec miał Ozil, który znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Ghany – Kingsonem, ale niestety lepszy okazał się ghański goalkeeper.

Michael Ballack Michael Ballack

W 38. minucie uderzał Khedira, a później znów Ayew, ale wciąż z tym samym efektem. Mimo starań zawodników obu drużyn rezultat nie uległ zmianie do przerwy. Tak więc do szatni obie ekipy schodziły przy wyniku remisowym.

Już w piątej minucie drugiej połowy Ghana mogła zapunktować. Asamoah był oko w oko z Neuerem, ale niemiecki goalkeeper zachował się bez zarzutu w tej sytuacji. W 60. minucie Niemcy wyszli na prowadzenie. Ozil potężnie huknął i nie dał szans Kingsonowi.

Per Mertesacker Philipp Lahm

Zawodnicy Ghany dążyli do wyrównania stanu bramkowego meczu, ale uderzenia Annana i Gyana raz po raz mijały zamierzony cel. Niemcy w dalszym ciągu przeważali na boisku. I tak do ostatniego gwizdka arbitra. Niemcy po dobrym meczu wygrywają z Ghaną.