ME w piłce ręcznej: Polska wygrywa z Czechami i wchodzi do półfinałów

2010.01.26//  S. Kozak
Polska wygrała dzisiejsze spotkanie z Czechami 35:34. Zwycięstwo zapewnia nam awans do rundy półfinałowej, która zaczyna się w sobotę w Wiedniu. Po ciężkim meczu szczypiorniści mogą zbierać siły na decydujące starcia.
Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale warto było walczyć do końca. Polacy i Czesi grali jak równy z równym. Nasi południowi sąsiedzi nie pozwalali nam osiągnąć dużej przewagi i każdą najmniejszą szybko nadrabiali.
Polska - Czechy - ME 2010 Polska - Czechy

Początek meczu był popisem strzeleckim Karola Bieleckiego, któremu w drugiej połowie nie poszło już tak dobrze. Polacy mieli okresy lepszej i słabszej gry, ale jak zawsze potrafili zebrać się do walki.

Najgorzej było w połowie drugiej partii, kiedy Czesi dzięki przechwytom i szybkim kontrom, nadrobili trzy bramki straty. Sławomir Szmal w końcówce spotkania zachwycał. W ostatnich sekundach meczu obronił korzystny dla Polaków wynik i nie dał rywalom doprowadzić do remisu.

W pierwszej połowie w polskiej bramce pojawił się Wyszomirski, który również pokazał się z dobrej strony i popisał kilkoma ładnymi interwencjami.

Kolejny mecz Polska rozegra w czwartek z Francją. Na pewno powalczy o wygraną, ale każdy wynik gwarantuje nam dalszą grę w Mistrzostwach.

W pozostałych dzisiejszych spotkaniach Francuzi pokonali Słowenię 37:28, a Hiszpanie Niemców 25:20.