ME w piłce ręcznej: Polska pokonana w półfinale. Jutro walka o brąz

2010.01.30//  S. Kozak
Półfinałowym mecz Polaków z Chorwatami zakończył się wynikiem 21:24. Chorwaci cieszą się wygraną i szykują do jutrzejszego starcia finałowego z Francją. Polacy powalczą o brąz z reprezentacją Islandii.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Bogdana Wenty była bezbłędna. Świetna obrona i skuteczny atak dały nam do przerwy prowadzenie 10:9.
Polska - Chorwacja - ME 2010 - Półfinał Polska - Chorwacja

Chorwaci jednak rewelacyjnie rozpoczęli drugą połowę spotkania. Nadrobili stratę z nadwyżką i prowadzenia nie oddali już do końca. Polacy po przerwie jakby opadli z sił i brakowało im skuteczności. Gdy ta wróciła, przewaga rywala była już zbyt wysoka by ja dogonić.

Zdecydowanie w tym meczu również sędziowie sprzyjali przeciwnikom Polski. Częste dyktowanie rzutów karnych i wolnych oraz dopatrywanie się fauli w ataku, rozbijało naszą grę.

Bogdan Wenta został ukarany żółtą kartką w krytycznym momencie, gdy pod koniec meczu jego zawodnicy przejęli piłkę i pędzili z kontratakiem. W związku z karą dla trenera, stracili piłkę i być może ważny punkt.

Na wielkie słowa pochwały zasłużył Michał Jurecki, który w drugiej połowie był głównym strzelcem bramek. Z trudnych pozycji pokonywał chorwacką obronę, dając nadzieję polskim kibicom, że uda się odmienić losy spotkania.

Francuzi roznieśli dziś Islandię 36:28 i to oni jutro powalczą o złoto.