ME siatkarek: Polska pokonała Rumunię

Reprezentacja Polski siatkarek zwyciężyła z Rumunią 3:0 (27:25, 25:18, 25:22) poniedziałkowe spotkanie mistrzostw Europy w Serbii. Tym samym Biało – Czerwone awansowały do ćwierćfinału zawodów.

Reprezentacja Polski siatkarek Reprezentacja Polski siatkarek

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Polki i Rumunki rywalizowały w trybie „punkt za punkt”. Podopieczne Alojzego Świderka przejęły inicjatywę dopiero w końcówce i zdołały wyjść na prowadzenie 24:20. Reprezentantki Rumunii nie złożyły jednak broni i wyrównały stan partii na 25:25. Próbę nerwów wytrzymały jednak Biało – Czerwone i zapisały seta na swoje konto.

Druga partia ubiegła pod znakiem całkowitej dominacji Polek. Biało – Czerwone grały równo i pewnie zdobywały kolejne punkty. Rumunki nie potrafiły dotrzymać kroku lepiej dysponowanym przeciwniczkom, a ponadto popełniały sporo błędów, co nie ułatwiało im zadania. Ekipa Alojzego Świderka bez większych trudności wygrała 25:18.

W decydującym secie oglądaliśmy podobny obraz zmagań. Biało – Czerwone dość łatwo objęły prowadzenie w wymiarze 13:8. Rumunki zmobilizowały się jednak i zdołały odrobić straty. Polki nie pozwoliły rywalkom przejąć inicjatywy i ostatecznie wygrały kolejną partię, a w konsekwencji całe spotkanie.