ME piłkarzy ręcznych: Polska przegrała w meczu otwarcia z Serbią

Piłkarze ręczni reprezentacji Polski przegrali 18:22 z Serbią w inaugurującym meczu mistrzostw Europy. Najwięcej goli dla Polaków zdobył Karol Bielecki, który cztery razy pokonał bramkarza rywali. W ekipie gospodarzy turnieju najskuteczniejsi byli Vujin i Nikcević - obaj mają po tym meczu na koncie sześć goli. Następnym naszym przeciwnikiem będzie Słowacja, a spotkanie zostanie rozegrane we wtorek o godz. 18:15.

ME piłkarzy ręcznych: Polska przegrała w meczu otwarcia z Serbią ME piłkarzy ręcznych: Polska przegrała w meczu otwarcia z Serbią

Polacy mieli okazje wejść bardzo dobrze w to spotkanie, lecz strzał Lijewskiego w sytuacji sam na sam wybronił bramkarz. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Nikcević, który pokonał Wicharego w szybkiej kontrze. Po dziesięciu minutach nasi piłkarze ręczni przegrywali już 2:5 i widać było, że mają spore problemy ze zdobywaniem goli. Atutem Biało-Czerwonych była dobra gra w obronie, dzięki czemu rywale nie odskakiwali na jeszcze większą przewagę. Ostatecznie na przerwę Serbia schodziła prowadząc 11:7.

Mobilizacja Bogdana Wenty w przerwie, nie podziałała mobilizująco na jego podopiecznych. Zaraz na początku drugiej połowy gospodarze turnieju zdobyli szybko trzy gole i mieli już na koncie dwa razy tyle punktów co Polacy. W następnych minutach rywalizacja toczyła się bramka za bramkę i na dziesięć minut przed końcem nasi zawodnicy przegrywali 13:20. W końcówce Biało-Czerwoni zdołali podgonić wynik, jednak należy mieć na uwadze, że rywale mając dużą przewagę nieco odpuścili.