ME piłkarzy ręcznych: Dania wygrała w finale z Serbią!

Reprezentacja Danii pokonała 21:19 Serbię w finale mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Wynik ten oznacza, że reprezentacja Polski będzie miała szansę na udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Biało-Czerwoni zagrają w turnieju kwalifikacyjnym, w którym zmierzą się z Hiszpanią, Serbią i Algierią.

ME piłkarzy ręcznych: Dania wygrała w finale z Serbią! ME piłkarzy ręcznych: Dania wygrała w finale z Serbią!

W pierwszej połowie spotkanie było niezwykle wyrównane, a do tego znakomicie w bramce spisywali się obaj bramkarze. Po kwadransie gry Duńczycy zdołali wyjść na dwubramkową przewagę i taką samą liczbą "oczek" zakończyli również pierwsze trzydzieści minut rywalizacji. Na początku kolejnej odsłony zdołali powiększyć przewagę, lecz dość szybko zostali dogonieni przez Serbów.

Zawodnicy z Dani prezentowali się jednak zdecydowanie lepiej od gospodarzy turnieju i po chwili znów mieli kilka bramek więcej niż rywale. W znakomitej dyspozycji był dziś Hansen, który zdobył dla swojej reprezentacji aż 9 goli i to głównie dzięki jego dobrej postawie Dania mogła cieszyć się z mistrzostwa. Końcówka była niezwykle nerwowa, lecz ostatecznie Serbowie pomimo ogromnych starań nie zdołali zmienić losów spotkania.