ME koszykarek: Polska wygrała z Niemcami

Reprezentacja Polski pokonała drużynę narodową Niemiec 75:60 (23:19, 7:11, 24:15, 21:15) w drugim pojedynku rozgrywanych w naszym kraju Mistrzostw Europy w koszykówce kobiet. W innym niedzielnym spotkaniu grupy C faworyzowane Hiszpanki przegrały z Czarnogórą 57:66 (13:20, 18:19, 16:15, 10:12).

Reprezentacja Polski koszykarek Reprezentacja Polski koszykarek

Pierwsze punkty tego spotkania zdobyły Niemki, po dwóch dobrze wykonanych rzutach osobistych Dorothei Richter. Polki jednak szybko wyrównały po celnym rzucie Agnieszki Kaczmarczyk, by po chwili wyjść na prowadzenie 6:3. Przeciwniczki naszych zawodniczek ponownie wygrywały przy stanie 10:8, a następnie 14:12. Od tego momentu biało-czerwone zaczęły grać bardziej agresywnie i ten fragment spotkania wygrały 9:0, by ostatecznie zwyciężyć w pierwszej kwarcie 23:19.

W drugiej odsłonie nasze reprezentantki wyraźnie osłabły i przez długi czas nie mogły znaleźć sposobu na zdobycie punktu. Na szczęście dla nas w końcówce partii gra po raz kolejny się wyrównała. Polki potrzebowały aż sześciu minut i 38 sekund, by po raz pierwszy umieścić piłkę w obręczy Niemek w tej odsłonie. Na przerwę zawodniczki schodził przy remisowym wyniku 30:30.

Trzecią część biało-czerwone rozpoczęły znacznie lepiej, szybko wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie (39:34). Jednak na 4.29 przed końcem kwarty do wyrównania (41:41) doprowadziła Breitreiner. Chwilę później Niemki oddały inicjatywę Polkom, które zdołały odskoczyć na siedem punktów (50:43). W końcówce kwarty za trzy punkty trafiła Pawlak, a za moment jeden celny rzut osobisty zaliczyła Szott i biało-czerwone prowadziły najwyżej w całym spotkaniu, bo różnicą aż dziewięciu punktów (54:45).

W czwartej kwarcie Polki kontrolowały przebieg gry - dzięki rzutowi Kobryn i "trójce" Kaczmarczyk nasze zawodniczki prowadziły 59:47. Niemki znalazły się dodatkowo w bardzo trudnym położeniu, gdyż na 6.34 przed końcem meczu miały na koncie cztery przewinienia. W tej sytuacji stało się jasne, że tego pojedynku nie można było przegrać. Polki powiększyły jeszcze przewagę, rozbijając Niemki 75:60. Najskuteczniejszą koszykarką w naszej drużynie była Kobryn, która zapisała na swoim koncie 16 punktów.