ME: Polska wygrała z Turcją

Reprezentacja Polski wygrała 3:1 (25:22, 25:15, 22:25, 25:21) z Turcją w pierwszym meczu na mistrzostwach Europy rozgrywanym w gdańskiej Ergo Arenie. Biało-Czerwoni są faworytami w grupie B i w starciu z najsłabszą ekipą mieli wręcz obowiązek zainkasować trzy punkty. Pierwsze dwa sety podopieczni Andrea Anastasiego wygrali gładko, choć w niektórych momentach notowali przestoje. Dobrze w tej fazie prezentował się w ataku Kurek oraz Jarosz.

ME: Polska wygrała z Turcją ME: Polska wygrała z Turcją

W trzeciej partii nasi zawodnicy zamiast odnieść kolejne łatwe zwycięstwo i zakończyć spotkanie, niespodziewanie oddali seta. Sytuacja zrobiła się nerwowa, bowiem rywale w czwartej odsłonie toczyli zaciętą walkę i robili co mogli, aby doprowadzić do wyrównania. W końcówce seta Polacy zanotowali jednak lepszą passę i zakończyli mecz na swoją korzyść.