ME: Polska przegrała z Francją

W meczu drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy w Danii piłkarze ręczni reprezentacji Polski przegrali 27:28 z Francją. Biało-Czerwoni zajmują ostatnie miejsce w grupie C po dwóch porażkach. Michael Biegler od pierwszych minut postawiła na Sławomira Szmala, który znakomicie spisał się w meczu z Serbią, a także na Jakuba Łucaka, Przemysława Krajewskiego, Krzysztofa Lijewskiego, Piotr Chrapkowskiego i Mariusza Jurkiewicza. Na kole grał Bartosz Jurecki, za którego do obrony wchodził Piotr Grabarczyk.

ME: Polska przegrała z Francją ME: Polska przegrała z Francją

Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane, a każda z drużyn miała spore problemy, aby odskoczyć na więcej niż dwa-trzy gole i utrzymać przewagi. Jeśli nawet udało się wywalczyć lekką przewagę, to zaraz przeciwnik doprowadzał do wyrównania. Mimo wszystko przez większość czasu na prowadzeniu utrzymywali się Trójkolorowi. To oni na dziesięć minut przed końcem prowadzili 25:22. Końcówka mimo wszystko była zacięta, bowiem Polacy doprowadzili do wyrównania 27:27. Na nic się to jednak zdało, bowiem to rywale rzucili gola na wagę zwycięstwa.

Polska: Sławomir Szmal - Jakub Łucak (5), Krzysztof Lijewski (4), Bartosz Jurecki (3), Piotr Chrapkowski (3), Mariusz Jurkiewicz (3), Przemysław Krajewski (2), Michał Jurecki (2), Bartłomiej Jaszka (2), Adam Wiśniewski (1), Michał Szyba (1), Piotr Grabarczyk, Karol Bielecki, Kamil Syprzak.