Sport   »   Aktualności   »   ME: Polacy przegrali z Serbią

ME: Polacy przegrali z Serbią

2014.01.13//  P. Rączka
W pierwszym meczu grupy C mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych reprezentacja Polski przegrała 19:20 z Serbią. Biało-Czerwoni już po minucie gry przegrywali dwoma golami, ale szybko zdołali odrobić stratę i później prowadzili wyrównaną rywalizację. Pod koniec pierwszej połowie aktualni wicemistrzowie Europy zdołali jednak odskoczyć i na przerwę schodzili prowadząc 13:9. Znakomicie cały czas spisywał się Sławomir Szmal, który kilkukrotnie ratował nasz zespół przed utratą gola.

Po zmianie stron Polacy złapali drugi oddech – szybko odrobili stratę i zdołali nawet wypracować przewagę dwóch bramek. Rywale nie odpuścili i po chwili to oni dyktowali już tempo gry. Końcówka była bardzo zacięta, ale to podopieczni Michaeal Bieglera musieli gonić wynik. Na kilka sekund przed końcem spotkania mieliśmy w posiadaniu piłkę, a nawet graliśmy w przewadze – niestety nie zdołaliśmy tego wykorzystać i doprowadzić do remisu. Zwycięstwo było blisko, ale niestety zawiodła skuteczność, bowiem często Biało-Czerwoni nie potrafili umieścić piłki w siatce.

Polska: Sławomir Szmal - Mariusz Jurkiewicz (5), Krzysztof Lijewski (3), Piotr Chrapkowski (3), Przemysław Krajewski (3), Bartosz Jurecki (2), Michał Szyba (1), Kamil Syprzak (1), Robert Orzechowski (1), Bartłomiej Jaszka, Adam Wiśniewski, Karol Bielecki, Jakub Łucak, Piotr Grabarczyk, Michał Jurecki.