Sport   »   Siatkówka   »   ME: Francja wygrała z Polską

Siatkówka

ME: Francja wygrała z Polską

2013.09.21//  P. Rączka
W drugim meczu na siatkarskich mistrzostwach Europy reprezentacja Polski nie sprostała Francji i uległa 1:3 (22:25, 23:25, 25:20, 20:25). Trójkolorowi mają zatem dwa zwycięstwa na koncie i są na najlepszej drodze do tego, aby zająć pierwsze miejsce w grupie B. Biało-Czerwoni stoczą w niedziele bezpośrednią rywalizacje o drugie miejsce ze Słowacją. Postawa naszych zawodników mimo wszystko pozostawia wiele do życzenia na tej imprezie i choć dużo mówiło się o miejscu na podium, to na dzień dzisiejszy trudno sobie wyobrazić taki scenariusz.

Polacy dobrze rozpoczęli to spotkanie i na drugą przerwę techniczną schodzili z czteropunktową przewagą. Niestety, nagle coś w ichgrze siadło, rywale zaczęli odrabiać straty, aż w końcu wyszli wygrali pierwszego seta. W drugiej odsłonie Francuzi od początku narzucili własne tempo i odnieśli pewne zwycięstwo. Trzecia partia należała do nas i zwiastowała nawiązanie rywalizacji w kolejnej. Jak się jednak okazało Trójkolorowi byli dziś silniejsi, co potwierdzili w czwartym secie.