Lotos Poland Tour: Thomas Morgenstern znów najlepszy. Stoch na podium

2011.07.23//  P. Rączka
Po raz kolejny nie było mocnych na austriackich skoczków, którzy zdominowali dzisiejszą rywalizacje w trakcje Letniego Grand Prix w Zakopanem. Zawody wygrał niezawodny w ostatnim czasie "Morgi", oddając skoki na odległość 125,5 i 128 metrów. Tuż za jego plecami znalazł się Gregor Schlierenzauer, któremu do zwycięstwa zabrakło jedynie 0,8 punktu. Znów z bardzo dobrej strony pokazał się następca Adama Małysza. Kamil Stoch skokami na 127 metrów w pierwszej serii i 123,5 metra w drugiej serii, uplasował się na trzeciej pozycji.

Pozostali Polacy również pokazali się z dobrej strony. Tuż za podium znalazł się Maciej Kot, który w dzisiejszym konkursie pokonał barierę 130 metrów. Kolejny z naszych reprezentantów również znalazł się w pierwszej dziesiątce. Krzysztof Miętus, który na półmetku konkursu był liderem (133,5 metra), uplasował się ostatecznie na siódmej pozycji. Pozostali skoczkowie również mogą być z siebie zadowoleni. Dawid Kubacki zajął 15. miejsce , a Bartłomiej Kłusek 26.

Zwycięzcą klasyfikacji Lotos Poland Tour 2011 został Thomas Morgenstern, na drugiej pozycji uplasował się Gregor Schlierenzauer, a na trzecim miejscu uplasował się Kamil Stoch.