Londyn 2012: Polska przegrała z Bułgarią. Zimny prysznic dla siatkarzy

Po wspaniałym niedzielnym spotkaniu z Włochami, dziś siatkarze reprezentacji Polski przegrali 1:3 (22:25, 27:29, 25:13, 23:25) z Bułgarią w swoim drugim meczu na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Andrea Anastasti desygnował do gry tych samych zawodników, którzy dwa dni wcześniej w fenomenalnym stylu pokonali - teoretycznie - najgroźniejszego rywala w naszej grupie.

Londyn 2012: Polska przegrała z Bułgarią. Zimny prysznic dla siatkarzy Londyn 2012: Polska przegrała z Bułgarią. Zimny prysznic dla siatkarzy

Biało-Czerwoni choć grali dobrze, to jednak mieli co jakiś czas przestoje, które konsekwentnie wykorzystywali rywale. W pierwszym secie siatkarze przespali końcówkę. W drugiej partii toczyli wyrównany bój, lecz ostatecznie szczęście dopisało Bułgarom. Trzecia partia była popisem Polaków, jednak wysoka porażka nie podcięła przeciwnikom skrzydeł i w kolejnym secie znów okazali się lepsi.

W następnym meczu Polacy zagrają z Argentyną. Miejmy nadzieję, że dzisiejsza porażka była tylko wypadkiem przy pracy, w drodze po złoty medal.

Polska: Łukasz Żygadło, Zbigniew Bartman, Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Paweł Zagumny, Michał Ruciak, Jakub Jarosz, Michał Kubiak, Grzegorz Kosok
Bułgaria: Georgi Bratojew, Cwetan Sokołow, Todor Aleksiew, Todor Skrimow, Wiktor Josifow, Teodor Todorow, Teodor Sałparow (libero) oraz Nikołaj Penczew, Dobromir Dimitrow