Tenis

2012.08.01//  P. Rączka
Jo-Wilfried Tsonga pokonał Milosa Raonicia w meczu drugiej rundy igrzysk olimpijskich. Spotkanie to przejdzie do historii tenisa, bowiem tenisiści rozegrali najdłuższy trzysetowy mecz w historii igrzysk olimpijskich, a także padła w nim największa w dziejach liczba gemów. Wynik po zakończeniu spotkania wyglądał - 6:3, 3:6, 25:23 dla Francuza.

Mecz po dwóch setach został przerwany z powodu opadów deszczu. Po wznowieniu trwał prawie trzy godziny. Poprzedni rekord długości seta na olimpiadzie należał do Chilijczyka Fernando Gonzaleza i Amerykanina Taylora Dentem - obaj zakończyli rywalizację wynikiem 16:14. Było to spotkanie o brązowy medal igrzysk w Atenach w 2004 roku.