Sport   »   Piłka nożna   »   Ligue 1: PSG rozgromiło Toulouse

Ligue 1: PSG rozgromiło Toulouse

2013.02.02//  P. Rączka
W meczu 23. kolejki Ligue 1 piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe 4:0 Toulouse FC. Goście już w 4. minucie objęli prowadzenie po golu Javiera Pastore. Pół godziny później wynik podwyższył Zlatan Ibrahimovic, wykorzystując dośrodkowanie Lucasa Moury. Jeszcze przed przerwą drugą żółtą kartkę w tym meczu dostał Cheikh M'Bengue i gospodarze musieli całą drugą połowę grać w osłabieniu, co niemal przypieczętowało ich porażkę w tym meczu.
Zespół ze stolicy Francji po przerwie grał już spokojnie, ale gdy tylko nadarzyła się okazja podkręcał tempo. W 70. minucie drugą asystę zaliczył Moura, tym razem dogrywając do Mamadou Sakho. Ostatnie słowo należało do Ibrahimovica, który przedryblował kilku rywali i wyłożył piłkę do Van der Wiel`a, a temu pozostało tylko wykończyć akcje kolegi.