Sport   »   Siatkówka   »   Liga Światowa: Polska wygrała z Argentyną

Siatkówka

Liga Światowa: Polska wygrała z Argentyną

2011.07.08//  D. Pęgiel
Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała w gdańskiej Ergo Arenie z drużyną narodową Argentyny (18:25, 25:22, 25:20, 24:26, 15:13) piątkowe spotkanie grupy E finału Ligi Światowej. W pozostałych dzisiejszych pojedynkach Stany Zjednoczone pokonały Kubę 3:2 (grupa F), Brazylia przegrała z Rosją 0:3 (grupa F), Włochy uległy Bułgarii 0:3 (grupa E).
Reprezentacja Polski siatkarzy
Reprezentacja Polski siatkarzy Reprezentacja Polski siatkarzy

Początek pojedynku był dość wyrównany - toczyła się walka punkt za punkt. Problemy Polaków zaczęły się przy stanie 9:9. Wówczas Argentyńczycy wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Nasi reprezentanci mieli kłopoty z mocną zagrywką i fatalnie prezentowali się w ataku. W efekcie goście wygrali pierwszego seta wysoko - 25:18.

W drugiej części gra biało-czerwonych w ataku prezentowała się znacznie lepiej. Nasi zawodnicy dość długo utrzymywali dwupunktową zaliczkę, ale Argentyńczykom udało się wyrównać (13:13). Po drugiej przerwie technicznej Polacy znowu prowadzili dwom "oczkami" (16:14), a następnie ich przewaga wzrosła do trzech punktów (17:14, 20:17, 23:20). Ostatecznie wygrali drugą część 25:22.

Trzecia partia rozpoczęła od prowadzenia Polaków (2:0, 5:3). Argentyńczycy zdołali jednak doprowadzić do remisu (6:6). Gospodarze zaczęli skutecznie grać blokiem, dzięki czemu uzyskali pięciopunktową zaliczkę (16:11). Wypracowanej przewagi podopieczni Anastasiego nie zmarnowali i wygrali 25:20.

Początek czwartej części należał od przyjezdnych, którzy na pierwszej przerwie technicznej wygrywali już 8:3. Polakom udało się odrobić część strat (8:10), ale kolejne błędy naszego zespołu sprawiły, że na drugiej przerwie technicznej przegrywał 10:16. Następnie biało-czerwoni doprowadzili do remisu, a potem wyszli na prowadzenie (18:17). Końcówka seta należała jednak do Albicelestes, którzy wygrali 26:24.

Decydującą odsłonę nasz reprezentacja zaczęła fatalnie. Argentyńczycy szybko wyszli na prowadzenie - na przerwie technicznej wygrywali 8:7. Jednak kilka świetnych ataków Polaków dało im prowadzenie 10:8. Fantastyczna postawa Kurka w ostatnich momentach tego meczu, sprawiła, że Polska zwyciężyła w piątej części 15:13 i całym meczu 3:2.

Wygrana polskich siatkarzy spowodowała, że zrównali się oni punktami z Bułgarami, ale dzięki większej ilości zwycięstw, to nasi reprezentanci awansowali do półfinału, gdzie zagrają z Rosjanami.