Sport   »   Siatkówka   »   Liga Światowa: Polska wyeliminowała Brazylię!

Siatkówka

Liga Światowa: Polska wyeliminowała Brazylię!

2012.07.05//  P. Rączka
Reprezentacja Polski pokonała 3:2 (23:25, 25:23, 23:25, 25:17, 15:10) Brazylię w swoim pierwszym spotkaniu turnieju finałowego Ligi Światowej 2012 rozgrywanego w Sofii. Wynik ten oznacza, że nasi dzisiejsi rywale żegnają się już z turniejem - wczoraj przegrali z Kubą, z którą jutro Biało-Czerwoni zagrają o pierwsze miejsce w grupie F.

Canarinhos przystępowali do tego spotkania z nożem na gardle, bowiem wiedzieli, że porażka oznacza ich klęskę. Pierwszy set pokazał naszym siatkarzom, że o zwycięstwo nie będzie łatwo - rywale po zaciętym boju wygrali dwoma puntami. Bój o każdy punkt toczył się także w dwóch kolejnych odsłonach, po których Brazylia prowadziła 2:1. Im dłużej trwał mecz tym Polakom grało się coraz łatwiej, za to przeciwnikom brakowało już pomysłu i... sił. Dwa ostatnie sety w pełni należały do podopiecznych Andrea Anastasiego, który prowadzi zespół tam gdzie obiecał - do finału Ligi Światowej.