Sport   »   Siatkówka   »   Liga Światowa: Polska przegrywa z Niemcami

Siatkówka

Liga Światowa: Polska przegrywa z Niemcami

2010.07.08//  J. Knop
Polscy siatkarze przegrali z Niemcami 3-2 w spotkaniu Ligi Światowej. Stawką meczu było drugie miejsce w grupie. Reprezentanci Polski tak czy inaczej utracili szansę na awans do finałowego turnieju, lecz to spotkanie miało być próbą ratowania honoru. Polakom nie udał się również rewanż za dwie porażki odniesione w Niemczech.
Reprezentacja Polski Reprezentacja Polski...
Reprezentacja Polski ...przegrała z Niemcami...
Reprezentacja Polski ...w meczu Ligi Światowej

W pierwszym secie Polacy ulegli 21-25. Drugi set to wygrana „naszych” 25-20. W trzecim triumfowali Niemcy 25-22. Podczas czwartego seta zabłysnęli polscy siatkarze i zwyciężyli 25-23. W ostatnim piątym secie zimną krwią wykazali się Niemcy i odnieśli sukces pokonując „naszych” 15-11.

Pojedynek podobnie jak poprzednie obfitował w wiele błędów ze strony naszych siatkarzy. Niemcy grali dużo bardziej spokojnie i imponowali pewnością zagrań. Przeważali praktycznie w każdym aspekcie gry. Polska miała swoje lepsze momenty, ale to jednak nie wystarczyło, by odnieść zwycięstwo i odzyskać honor.