Liga Światowa: Polska pokonała Kanadę w katowickim Spodku

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała 3:0 (28:26, 25:18, 25:20) Kanadę w pierwszym meczu drugiego turnieju Ligi Światowej rozgrywanego w katowickim Spodku. Dzięki tej wygranej podopieczni Andrea Anastastiego umocnili się na prowadzeniu w grupie B. Biało-Czerwoni wystąpili w tym meczu bez kontuzjowanego Bartosza Kurka i Piotra Nowakowskiego.

Liga Światowa: Polska pokonała Kanadę w katowickim Spodku Liga Światowa: Polska pokonała Kanadę w katowickim Spodku

Początek spotkania nie ułożył się najlepiej dla naszych siatkarzy. Rywale szybko wyszli na prowadzenie 7:3, jednak po kilku błędach schodzili na pierwszą przerwę techniczną przy wyniku 8:6. Chwila przerwy dobrze podziałała na Polaków, którzy zaczęli się rozkręcać wraz z każdą minutą i choć końcówka była wyrównana, to ostatecznie zakończyła się naszym zwycięstwem.

W pozostałych dwóch odsłonach Biało-Czerwoni nie dali się już rozegrać przeciwnikom i pewnie prowadzili grę, utrzymując kilku punktową przewagę. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Zbigniew Bartman, który zdobył 17 punktów. W sobotę Polacy zagrają z Finami.