Liga Mistrzów: Tottenham pokonał Milan. Valencia zremisowała z Schalke

2011.02.15//  D. Pęgiel
Piłkarze AC Milanu przegrali z Tottenhamem Hotspur 0:1 we wtorkowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mecz rozpoczął się od odważnych ataków angielskiego zespołu, które jednak nie przyniosły wymiernych efektów. Kilkanaście minut przed końcem pierwszej części inicjatywę przejął Milan, ale podobnie jak rywale – bezskutecznie.
AC Milan
AC Milan AC Milan przegrał z Tottenhamem
AC Milan

Drugą połowę pewnie rozpoczęli gospodarze, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji, jednak w bramce Tottenhamu świetnie spisywał się Heurelho Gomes. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry z gola cieszyli się przyjezdni. Piłkę w siatce mediolańczyków umieścił Peter Crouch. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie – Tottenham pokonał Milan 1:0.
W innym dzisiejszym pojedynku Valencia CF zremisowała na Estadio Mestalla z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1. Hiszpański zespół objął prowadzenie już w 17. minucie spotkania po strzale Roberto Soldado. W 64. minucie do remisu doprowadził Raul.