Liga Mistrzów: Real Madryt i FC Porto w ćwierćfinale

Znamy już dwie pierwsze drużyny, które zagrają w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W rewanżowym spotkaniu 1/8 piłkarze Realu Madryt niespodziewanie przegrali na własnym stadionie 3:4 z Schalke 04 Gelsenkirchen, ale dzięki zwycięstwu 2:0 w pierwszym meczu to oni awansowali do kolejnej fazy. Spotkanie było niezwykle zacięte do ostatniej minuty, a obrońcy tytułu mogą mówić o dużym szczęściu, bowiem klub z Bundesligi w doliczonym czasie gry miał swoje okazje na kolejne trafienie, dające awans.

W ćwierćfinale zobaczymy również drużynę FC Porto, która po wyjazdowym remisie 1:1 z FC Basel, tym ram na własnym stadionie wygrała 4:0. Dominacja gospodarzy nie podlegała żadnej dyskusji, a rywale nie byli w stanie odmienić losów spotkania w drugiej połowie.

Real Madryt - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:4 (2:2)

Składy:
Real: Casillas - Arbeloa (83' Nacho), Pepe, Varane, Coentrao (58' Marcelo) - Khedira (58' Modrić), Kroos, Isco - Bale, Benzema, Ronaldo.
Schalke: Wellenreuther - Hoewedes, Matip, Nastasić, Fuchs - Meyer, Neustaedter, Hoeger (57' Goretzka), Barnetta (81' Uchida) - Choupo-Moting (29' Sane), Huntelaar.

Liga Mistrzów: Real Madryt i FC Porto w ćwierćfinale Liga Mistrzów: Real Madryt i FC Porto w ćwierćfinale

FC Porto - FC Basel 4:0 (1:0)

• 1:0 - Brahimi 14'
  • 2:0 - Herrera 47'
  • 3:0 - Casemiro 56'
  • 4:0 - Aboubakar 76'
Składy:
Porto: Fabiano - Danilo (22' Martins Indi), Maicon, Marcano, Sandro - Evandro (78' Quaresma), Casemiro, Herrera - Tello, Aboubakar, Brahimi (74' Neves).
Basel: Vaclik - Xhaka, Schaer (58' Embolo), Samuel, Safari - Frei (63' Kakitani), Elneny, Zuffi - Gonzalez, Streller, Gashi (77' Calla).
Czerwona kartka: Samuel /90+1' za drugą żółtą/ (Basel).