Liga Mistrzów: Milan pokonał Barcelone, Galatasaray zremisowało z Schalke

2013.02.20//  P. Rączka
Piłkarze AC Milanu pokonali 2:0 FC Barcelonę w 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i są o krok od wyeliminowania jednego z głównych faworytów do końcowego triumfu w tych rozgrywkach. W pierwszej połowie wicemistrzowie Hiszpanii praktycznie w ogóle nie potrafili przebić się przez szczelną obronę rywali - grali zbyt wolno, ospale i bez polotu z jakiego słyną. Duży wpływ na taki obraz gry miało znakomite ustawienie taktyczne gospodarzy, którzy skuteczne rozbijali atak gości.
Rossoneri nie skupiali się jednak na samej obronie, a sami co jakiś czas przeprowadzali groźne akcje i kontry, które mogły zakończyć się golem. Pierwsza bramka padła w drugiej połowie, która była bardziej ciekawsza niż pierwsza odsłona. W 57. minucie Milan miał rzut wolny, a strzelał na bramkę Riccardo Montolivo, piłka w locie uderzyła w rękę Cristiana Zapaty z czego wyszła znakomita asysta do Boatenga i gol. Na dziesięć minut przed końcem Dumę Katalonii dobił Muntari.

W drugim spotkaniu Galatasaray Stambuł zremisował 1:1 z Schalke 04 Gelsenkirchen. Pierwsza bramka w tym meczu padła już w 12. minucie, a zdobył ją Burak Yilmaz nie myląc się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony wyrównał Jermaine Jones, wykorzystując szybką kontrę i dobre zagranie Jeffersona Farfana. W drugiej połowie oba zespoły grały już zachowawczo, a kibice nie zobaczyli kolejnych goli.