2012.04.03//  P. Rączka
W hitowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów piłkarze FC Barcelony pokonali 3:1 Bayern Monachium i awansowali do dalszej fazy prestiżowych rozgrywek. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 11. minucie - z rzutu karnego trafił Lionel Messi. Rossoneri zdołali wyrównać po upływie pół godziny gry, a do bramki strzeżonej przez Valdesa trafił Antonio Nocerino. Tuż przed przerwą mistrzowie Hiszpanii ponownie wyszli na prowadzenie i ponownie z rzutu karnego trafił Messi.
Zaraz na początku drugiej połowy wynik ustalił Andres Iniesta. Z przebiegu rywalizacji zespół z Katalonii zasłużenie awansował do półfinału - w całym meczu prezentował się lepiej i stworzył sobie znacznie więcej sytuacji do zdobycie gola. Milan również starał się atakować i miał okazje ku temu, aby postraszyć rywali, jednak dość często brakowało ostatniego podania, lub po prostu skuteczności.

W drugim meczu Bayern Monachium pokonał 2:0 Olympique Marsylia i może spokojnie przygotowywać się do kolejnego meczu, gdzie najprawdopodobniej jego przeciwnikiem będzie Real Madryt. Obie bramki padły już w pierwszej połowie spotkania, a dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Ivica Olić, który dwukrotnie wykorzystał znakomite podania Francka Ribery'ego. Gospodarze pomimo dwubramkowej zaliczki z pierwszego meczu, nie oddali rywalom inicjatywy - dominowali na boisku niemal od pierwszej do ostatniej minuty.