Liga Mistrzów: Bayern rozgromił Porto. Barcelona w półfinale

2015.04.21//  P. Rączka
Bayern Monachium i FC Barcelona jako pierwsze zespołowy awansowały do półfinału Ligi Mistrzów. Podopieczni Josepa Guardioli w pierwszym meczu przeciwko FC Porto dość sensacyjnie przegrali 1:3 i można było odnieść wrażenie, że o awans będzie bardzo trudno. Mistrzowie Niemiec pokazali w rewanżu jednak prawdziwą klasę i już w pierwszej połowie prowadzili aż 5:0! Dwie bramki dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1.
Pozostałe gole dla liderów Bundesligów strzelali Alcantara, Boateng, Muller i Alonso. Honorowego gola dla Portugalczyków zdobył natomiast Martinez. Gospodarze zdominowali od pierwszych minut rywali, a ci - jak widać po wyniku - nie wytrzymali presji.

W drugim meczu FC Barcelona po raz kolejny okazała się lepsza od PSG. Bohaterem spotkania został Neymar, który zdobył obie bramki dla zespołu. W tym sezonie drużyna z Francji nie był w stanie postraszyć utytułowanego rywala, jak jeszcze kilkanaście miesięcy temu, gdy ekipa z Camp Nou awansowała do dalszej fazy tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek w dwumeczu.