Liga Mistrzów: Bayern Monachium i Malaga w ćwierćfinale

Piłkarze Bayernu Monachium przegrali na własnym stadionie 0:2 z Arsenalem Londyn, ale awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, bowiem w pierwszym spotkaniu wygrali 3:1. Kanonierzy dość niespodziewanie mocno postraszyli Bawarczyków, którzy w tym sezonie prezentują fenomenalną formę. Pierwsza bramka padła już w 3. minucie, a zdobył ją Olivier Giroud. Na kolejne trafienie trzeba było czekać do 86. minuty, wówczas piłkę w siatce umieścił Laurent Koscielny.
Na kolejne bramki podopiecznym Arsene Wengera brakło już czasu. Goście rozegrali dobrą pierwszą połowę, czym zaskoczyli wicemistrzów Niemiec. W drugiej odsłonie Bayern się nieco przebudził, ale i tak gracze z Londynu co jakiś czas stwarzali sobie okazje strzeleckie. W bramce Arsenalu znakomity występ zaliczył Łukasza Fabiański, który pojawił się po raz pierwszy w składzie od dłuższego czasu.

Liga Mistrzów: Bayern Monachium i Malaga w ćwierćfinale Liga Mistrzów: Bayern Monachium i Malaga w ćwierćfinale

W drugim meczu Malaga pokonała 2:0 FC Porto, dzięki czemu odrobiła jednobramkową stratę i mogła cieszyć się z awansu. Bramki dla gospodarzy zdobył Isco i Roque Santa Cruz. Zespół z Hiszpanii miał nieco ułatwione zadanie, bowiem od 49. minuty grał w przewadze jednego zawodnika. Smoki do końca starały się zdobyć gola dającego awans, ale w tym dniu poprzeczka okazała się zbyt wysoko zawieszona.