Liga Mistrzów: Atletico zatrzymało Barcelone, a Manchester Bayern

Za nami dwa pierwsze ćwierćfinałowe spotkania Ligi Mistrzów. Zarówno w meczu Manchesteru United z Bayern Monachium, jak i Barcelony z Atletico Madryt padł wynik 1:1, zatem o awansie zdecydują rewanże. W pierwszej wspomnianej konfrontacji aktualni wciąż mistrzowie Anglii zdołali przeciwstawić się potędze drużyny Josepa Guardioli i byli nawet blisko sprawienia sensacji. W pierwszej połowie setki nie wykorzystał Young, będąc sam na sam z Neurem.
Prowadzenie gospodarzom dał za to w dalszej fazie Vidić, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 64. minucie padło wyrównanie po trafieniu Schweinsteigera. Strzelec gola dla Bawarczyków nie poprawi swojego dorobku wrewanżu, bowiem pod koniec spotkania zobaczył drugą żółtą kartkę.

Liga Mistrzów: Atletico zatrzymało Barcelone, a Manchester Bayern Liga Mistrzów: Atletico zatrzymało Barcelone, a Manchester Bayern

W Hiszpanii Atletico otworzyło wynik w 56. minucie po cudownym golu Diego z dystansu. Barcelona zdołała odpowiedzieć trafieniem Neymara, a kibice tego dnia więcej bramek już nie ujrzeli. Rewanże zapowiadają sie niezwykle ciekawie, mając na uwadze fakt, że nikt przecież nie ma nic do stracenia.