Liga Mistrzów: Arsenal Londyn gromi, męczarnie Realu Madryt (wideo)

2014.10.02//  M. Mikołajczyk
W środę dokończono mecze 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po przekonywujące zwycięstwo przed własną publicznością sięgnęli piłkarze Arsenalu Londyn. "Kanonierzy" w wielkim stylu rozbili Galatasaray Stambuł 4:1.

Hat-trick w tym spotkaniu zaliczył niezawodny Danny Welbeck, a oprócz niego na listę strzelców wpisał się także Chilijczyk Alexis Sanchez. W 60. minucie czerwony kartonik ujrzał Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz sfaulował w polu karnym Buraka Yilmaza i ostatnią część meczu mógł oglądać jedynie z trybun.
Z dalekiej podróży wrócili za to zawodnicy Realu Madryt. „Królewscy” po ogromnych męczarniach zdobyli na wyjeździe trzy „oczka” z Ludogorecem Razgrad. Mistrzowie Bułgarii szybko objęli prowadzenie, a szansę na wyrównanie zmarnował Cristiano Ronaldo, nie wykorzystując podyktowanej przez arbitra „jedenastki”. Portugalczyk zrehabilitował się chwilę później, zdobywając gola z rzutu karnego. Triumf Realowi trafieniem w 77. minucie zapewnił Karim Benzema.
W środowym hicie po bramce Turana Atletico Madryt skromnie, bo 1:0 pokonało u siebie Juventus Turyn. Gorycz porażki musieli w Bazylei przełknąć zawodnicy Liverpoolu FC, z kolei w Brukseli Anderlecht wyraźnie uległ w starciu z Borussią Dortmund.