Sport   »   Piłka nożna   »   Liga Europy: Sevilla pokonała Śląsk Wrocław

Liga Europy: Sevilla pokonała Śląsk Wrocław

2013.08.23//  P. Rączka
W pierwszym meczu IV rundy Ligi Europy piłkarze Sevilli FC pokonali 4:1 Śląsk Wrocław i praktycznie przypieczętowali swój awans do fazy grupowej. Zespół z T-Mobile Ekstraklasy bardzo udanie rozpoczął to spotkanie i już w 16. minucie objął prowadzenie po golu Paixao. Można było odnieść wrażenie, że goście mogą pokusić się o sprawienie niespodzianki, ale w dalszej fazie meczu już tak dobrze nie było. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, a po upływie pół godziny gry wyrównał Rakitić.
Dziesięć minut po zmianie stron czerwoną kartkę ujrzał Dudu i od tego momentu było już wiadomo, że Śląsk może jedynie bronić wyniku. Niestety sztuka ta była bardzo trudna na tle tak dobrze grającego przeciwnika. Już chwilę później prowadzenie Sevilli zapewnił Marin, a pod koniec mecz ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania. Między czasie na listę strzelców wpisał się jeszcze Gameiro.