Sport   »   Piłka nożna   »   Liga Europy: Lech Poznań przegrał z FC Basel

Liga Europy: Lech Poznań przegrał z FC Basel

2015.10.01//  P. Rączka
Pomimo przyzwoitej gry piłkarze Lecha Poznań przegrali na wyjeździe z drużyną FC Basel 0:2. Maciej Skorża zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wystawił na to spotkanie większość graczy, którzy w meczach Ekstraklasy zasiadają na ławce rezerwowych. Mistrzowie Polski dzielnie stawiali opór rywalom, ale gdy w 49. minucie czerwoną kartkę zobaczył Karol Linetty było wiadomo, iż druga połowa będzie niezwykle trudna.
Już po pięciu minutach gry w przewadze gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie po golu Bjarnasona. Po tej bramce ekipie ze Szwajcarii grało się już znacznie łatwiej i spokojnie kontrolowali przebieg rywalizacji. W samej końcówce rezultat podwyższył Embolo i Basel zasłużenie sięgnął po komplet punktów. W równolegle rozgrywanym spotkaniu tej grupy Belenenses przegrało 0:4 z Fiorentiną. Portugalczycy i Lech z jednym punktem na koncie zamykają tabelę.