Sport   »   Piłka nożna   »   Liga Europy: Lech Poznań pokonał Honkę Espoo

Liga Europy: Lech Poznań pokonał Honkę Espoo

2013.07.18//  P. Rączka
W pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji do Ligi Europy piłkarze Lecha Poznań pokonali na wyjeździe 3:1 Honkę Espoo. Piłkarsko "Kolejorz" mocno rozczarował, bowiem to gospodarze byli stroną przeważającą, lecz po raz kolejny mieliśmy dowód na to, że wygrywa ten kto strzela więcej goli, a nie ten kto gra lepiej. Przed spotkaniem Mariusz Rumak zapowiadał, że celem jest faza grupa, ale z taką grą w kolejnej rundzie mogą być już spore problemy, aby zrealizować ten cel.
Wynik w 11. minucie otworzył Vojo Ubiparip, kierującą piłkę głową do bramki. Radość z prowadzenie nie trwało długo, bowiem kilka minut później fatalny błąd popełnił Manuel Arboleda, a wykorzystał to Jussiego Vassary. Zdobywcy Pucharu Finlandii po tym jak wyrównali od razu ruszyli do ataków, a momentami wręcz ośmieszali zawodników Lecha. Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienił, to Honka cały czas atakowała, ale gole strzelali gracze z Poznania. Kolejne prowadzenie zapewnił Łukasz Teodorczyk, a wynik ustalił Kamiński.