Liga Europy: Chelsea i Benficą zagrają w finale

Chelsea Londyn i Benfica Lizbona zagrają w wielkim finale Ligi Europy sezonu 2012/2013. Zespół z Premier League bez większych problemów wyeliminował FC Basel, wygrywając w rewanżu 3:1. Szwajcarzy choć po pierwszej połowie mogli się jeszcze łudzić na korzystny wynik, bowiem prowadzili 1:0, to jednak zaraz po zmianie stron, w niecałe dziesięć minut bramki dla The Blues strzelali Fernando Torres, Victor Moses i David Luiz, pieczętując awans.
Znacznie ciekawiej było w drugim półfinale, gdzie Benfica Lizbona także pokonała 3:1 Fenerbahce Stambuł. Tutaj jednak losy spotkania ważyły się do ostatniej minuty, gdyż każda kolejna bramka dawała awans drużynie z Turcji. Gospodarze musieli się sporo napracować, aby utrzymać korzystny rezultat, zwłaszcza, że wynik ten utrzymywał się od 66. minuty.

Liga Europy: Chelsea i Benficą zagrają w finale Liga Europy: Chelsea i Benficą zagrają w finale Liga Europy: Chelsea i Benficą zagrają w finale Liga Europy: Chelsea i Benficą zagrają w finale Liga Europy: Chelsea i Benficą zagrają w finale Liga Europy: Chelsea i Benficą zagrają w finale