Liga Europejska: "Żółta Łódź Podwodna" zatopiona w Zurychu, wygrane Tottenhamu Hotspur i Sevilii FC (wideo)

Nie tylko Legia Warszawa mogła w czwartek cieszyć się ze zwycięstwa w meczu Ligi Europejskiej. O niespodziankę sporego kalibru przed własną publicznością pokusili się piłkarze Grasshoppers Zurych, którzy nieoczekiwanie pokonali 3:2 Villarreal CF. Co ciekawe, wszystkie bramki w tym spotkaniu padły już podczas pierwszej połowy. Warto zaznaczyć, że „Żółta Łódź Podwodna” w poprzedniej kolejce rozbiła szwajcarski klub aż 4:0.
Po trzy punkty w starciu z Asterasem Trypolis sięgnęli również reprezentanci Tottenhamu Hotspur. „Koguty” po trafieniach Townsenda oraz Kane’a schodzili do szatni przy prowadzeniu 2:0 i ich wygrana ani przez chwilę nie była zagrożona. Grecy na ciosy gości zdołali odpowiedzieć tylko raz, w 90. minucie, wykorzystując rzut karny.
W innych ciekawych pojedynkach na zapleczu Champions League Sevilla okazała się lepsza od Standardu Liege (3:1), Club Brugge nadspodziewanie łatwo poradził sobie z FC Kopenhagą (4:0), Everton pewnie, bo 3:0 pokonał OSC Lille, a Inter Mediolan stracił punkty, remisując z St. Etienne 1:1.