Liga Europejska: Ruch Chorzów pokonał Metalurga Skopje

2012.07.20//  P. Rączka
Ruch Chorzów pokonał na własnym stadionie 3:1 Metalurga Skopje i zrobił duży krok ku temu, aby awansować do III rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Na ławce trenerskiej zasiadł Tomasz Fornalik, który zastąpił swojego brata - ten został selekcjonerem reprezentacji Polski. Niebiescy w pierwszej połowie mieli znaczą przewagę nad rywalem, jednak co jakiś czas marnowali dobre okazje. Jakby tego było mało, tuż przed przerwą jedenastki nie wykorzystał Marek Zieńczuk.
Po zmianie strok wicemistrzowie Polski grali już spokojniej, jednak wszystkie niewykorzystane sytuacje zemściły się w 69. minucie, kiedy do siatki trafił Agron Memedi. Zapowiadał się kolejny czarny scenariusz z udziałem polskiej drużyny w rozgrywkach europejskich. Na szczęście Ruch zdołał się podnieść i chwilę później Arkadiusz Piech doprowadził do wyrównania. Na sześć minut przed końcem ten sam zawodnik wyprowadził zespół na prowadzenie, a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Piotr Stawarczyk.

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Żeljko Dokic, Piotr Stawarczyk, Maciej Sadlok, Marek Szyndrowski - Marek Zieńczuk, Gabor Straka (57. Filip Starzyński), Marcin Malinowski, Łukasz Janoszka (62. Pavel Sultes) - Maciej Jankowski (77. Grzegorz Kuświk), Arkadiusz Piech
Metalurg Skopje: Igor Pavlovic - Mile Petkovski, Goran Dragovic, Igor Kralevski, Blagojce Ljamcevski - Hristijan Dimoski (90. Aleksandar Dalceski), Mile Krstev, Ljubomir Stevanovic, Kemal Alomerovic (49. Ilija Nestorovski), Agron Memedi - Cvetan Curlinov (86. Ninoslav Dodevski)