Liga Europejska: Legia Warszawa zwycięska w Kijowie! "Wojskowi" nadal niepokonani!

Legia Warszawa po trzech kolejkach fazy grupowej Ligi Europejskiej może pochwalić się kompletem punktów. „Wojskowi” po skromnych zwycięstwach nad belgijskim Lokeren i tureckim Trabzonsporem poszli za ciosem i pokonali w środę na wyjeździe 1:0 Metalist Charków. Mistrzowie Polski są więc bardzo blisko awansu do dalszej fazy rozgrywek. Pojedynek został rozegrany na stadionie w Kijowie.

Legia Warszawa Legia Warszawa

Legioniści do starcia z ukraińską drużyną przystąpili w mocno osłabionym składzie, bez Dossa Juniora, Michała Żyry, Tomasza Brzyskiego i przede wszystkim Miroslava Radovicia. Mimo to zespół ze stolicy kraju nad Wisłą stanął na wysokości zadania i zgarnął trzy „oczka”. Bohaterem przyjezdnych został Słowak Ondrej Duda, który wpisał się na listę strzelców w 28. minucie.

Legia Warszawa

Tuż po przerwie warszawski team mógł podwyższyć prowadzenie na 2 do 0, ale ogromnej szansy nie wykorzystał wówczas Ivica Vrdoljak. Kapitan „Wojskowych” zmarnował rzut karny, co wkrótce mogło się na Legii zemścić.

Zabójczy kontratak przeprowadzili bowiem miejscowi, którzy „wpakowali” wprawdzie futbolówkę do siatki, ale sędzia słusznie pokazał spalonego. „11” na gola nie zamienili też zawodnicy Metalista, a konkretnie Jaja, który fatalnym i przewidywalnym uderzeniem nie mógł zaskoczyć odpowiednio ustawionego Dusana Kuciaka.

W czwartek tę rundę spotkań w grupie L zakończy konfrontacja Trabzonsporu z Lokeren. Przypomnijmy, że jeszcze w środę na kibiców piłki nożnej czekają emocje związane z Champions League, w tym ciekawie zapowiadające się starcie Liverpoolu z Realem Madryt.

Wynik meczu: Metalist Charków 0:1(0:1) Legia Warszawa.