Liga Europejska: Legia Warszawa zremisowała z Metalurgsem Lipawa

2012.07.19//  P. Rączka
Legia Warszawa zremisowała 2:2 z Metalurgsem Lipawa w wyjazdowym meczu II rundy Ligi Europejskiej. Najlepiej w zespole ze stolicy zaprezentował się Michał Kucharczyk i Jakub Kosecki - obaj byli bardzo aktywni i starali kreować grę. Pierwsza bramka padła w 20. minucie, a na listę strzelców wpisał się wspomniany Kucharyczyk. Podopieczni Jana Urbana nie zdołali utrzymać prowadzenia i stracili gola tuż przed zejściem to szatni.

Ta sytuacja nie podcięła im skrzydeł i zaraz po zmianie stron Legia ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem bramkę zdobył Kosecki, który otrzymał podanie od strzelca pierwszego gola. Od 68. minuty Metalurgs zaczął grać w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartkę ujrzał Dzintars Zirnis. Wydawało się, że trzecia drużyna poprzedniego sezonu T-Mobile Ekstraklasy dobije rywala, lecz niestety tak się nie stało. W 80. minucie Inaki Astiz faulował w polu karnym Vladimirsa Kamessa, a jedenastkę pewnie wykonał Oskars Kilava.

Metalurgs: Dorosevs - Klava, Zirnis, Kamess, Tamosauskas, Savalnis, Surminis (37. Leliuga), Mihadjuks, Afanasjevs, Solonicis, Baguzis
Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Astiz, Żewłakow, Wawrzyniak, Łukasik (87. Furman), Kucharczyk, Gol (76. Ljuboja), Radović, Żyro (68. Saganowski), Kosecki