Liga Europejska: Legia Warszawa ograła Trabzonspor!

Legia Warszawa po swoich dwóch spotkaniach w Lidze Europejskiej może pochwalić się kompletem punktów. „Wojskowi” na inaugurację rozgrywek pokonali 1:0 belgijski KSC Lokeren, a w czwartek w takim samym stosunku rozprawili się z tureckim Trabzonsporem. Mistrzowie Polski są liderami grupy L.

Legia Warszawa Legia Warszawa

Podopieczni Henninga Berga mimo zwycięstwa nie potrafili kontrolować wydarzeń na boisku. Przez całe 90 minut na stadionie wyraźnie przeważali piłkarze gospodarzy, choć to oni stracili jedyną bramkę w meczu. Gola na wagę triumfu zdobył dla Legii Michał Kucharczyk, który wykorzystał doskonałe podanie Ivicy Vrdoljaka i precyzyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.

Legia Warszawa

Miejscowi za wszelką cenę próbowali odrobić stratę i atakami pozycyjnymi rzucili się w pogoń. Trabzonspor wielokrotnie dośrodkowywał w pole karne, ale za każdym razem brakowało im odrobiny szczęścia, bądź we właściwym miejscu między słupkami ustawiony był Dusan Kuciak.

Turecki klub zdecydowanie dominował na murawie, ale nie potrafił znaleźć recepty na pokonanie golkipera „Wojskowych”. Wyśmienite okazje na wyrównanie rezultatu zmarnowali m.in. Sefy Yilmaza, Mehmet Ekici oraz Mustapha Yatabare. Trzeba zaznaczyć, że w 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zasłużenie ujrzał Michał Żyro.

W innym pojedynku „polskiej” grupy drużyna Lokeren wygrała przed własną publicznością z Metalistem Charków 1:0. Następny mecz na zapleczu Champions League z udziałem warszawskiego zespołu odbędzie się 23 października.