Liga Europejska: Lech Poznań wygrał ze Sportingiem Bragą

Piłkarze Lecha Poznań wygrali u siebie ze Sportingiem Bragą 1:0 w czwartkowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europejskiej. Mecz pomiędzy mistrzem Polski a wicemistrzem Portugalii obejrzało tylko 29 tys., zamiast 43 tys. poznańskich kibiców, co jest efektem kary nałożonej na gospodarzy przez UEFA za "zaniedbanie konstrukcji stadionu".

liga europejska liga europejska

Pierwsza połowa to szarpana i mało precyzyjna gra obu ekip. Nieznaczną przewagę w tej części meczu uzyskali przyjezdni, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce Kotorowskiego za sprawą Limy i Heldera Barbosy. Natomiast po stronie poznaniaków dało się odczuć brak Sławomira Peszki - wyraźnie zawodzili napastnicy i pomocnicy na skrzydłach, którzy praktycznie nie istnieli.
W drugiej połowie poczynania piłkarzy znacznie utrudniał padający śnieg. Gra straciła na szybkości i stała się jeszcze bardziej nieporadna. Na dwadzieścia minut przed końcem gospodarze nareszcie się obudzili, przeprowadzając dwie groźne akcje - zmarnowane przez Djurdjevicia i Bosackiego.

liga europejska

Chwilę później, w 72. minucie, błąd defensywy Bragi wykorzystał Kriwiec, który przechwycił piłkę i natychmiast zagrał ją do Rudnevsa. Łotysz - będąc w sytuacji sam na sam - trafił do siatki między nogami Artura. Do ostatniego gwizdka poziom i wynik spotkania nie uległ już zmianie - Lech Poznań przeciętnej grze wygrał ze Sportingiem Bragą 1:0.