Liga Europejska: Lech Poznań wygrał z Manchesterem City 3:1!

Dwa tygodnie temu Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Manchesterem City 1:3. Dzisiaj Lechici – już pod wodzą nowego trenera Jose Marii Bakero - mieli szansę zrewanżować się The Citizens. Możliwość tą wykorzystali w pełni - poznaniacy wygrali 3:1 i wskoczyli na pierwsze miejsce w grupie A.
Poznański klub wystąpił w składzie: Jasmin Burić, Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Luis Henriquez, Ivan Djurdjević, Dimitrije Injac, Siergiej Krivets, Semir Štilić, Sławomir Peszko oraz Artjoms Rud?evs.
W pierwszej jedenastce drużyny prowadzonej przez Roberto Manciniego wystąpili: Shay Given, Micah Richards, Wayne Bridge, Pablo Zabaleta, James Milner, Shaun Wright-Phillips, Emmanuel Adebayor, Adam Johnson, Joleon Lescott, Patrick Vieira i Dedryck Boyata.
Początek premierowej odsłony to dominacja zawodników City, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Jednak to Lechici w 30. minucie jako pierwsi cieszyli się z gola w tym meczu. Po ładnym kontrataku poznaniaków, obrońcy ekipy z Manchesteru źle wybili piłkę, co wykorzystał Injac, który strzałem z 25 metrów pokonał Givena.
Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia The Citizens, którzy za sprawą Adebayora już w 51. minucie doprowadzili do remisu. Dalsza gra to zacięta i równorzędna walka. Lech nie odpuścił, lecz zdołał przysporzyć Manchesterowi znacznych trudności po ładnych kombinacyjnych akcjach Sławomira Peszko i Marcina Kikuta. Angielski zespół odpowiadał głównie rajdami strzelca wyrównującej bramki.

Lech Poznań Lech Poznań

Gdy spotkanie zbliżało się ku końcowi Lechici jeszcze dwa razy zdążyli zaskoczyć rywali - drugą bramkę strzelił Arboleda, a trzecią dołożył Możdżeń. Poznaniacy pokonali faworyzowany Manchester City 3:1!