2014.04.25//  M. Mikołajczyk
W półfinałowych spotkaniach Ligi Europejskiej „górą” byli gospodarze. Benfika wygrała w Lizbonie 2 do 1 z Juventusem Turyn, z kolei Sevilla pokonała na własnym stadionie 2:0 Valencię. Mecze rewanżowe odbędą się już 1 maja.

Piłkarze Benfiki w ostatnim czasie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Podopieczni Jorge Jesusa w miniony weekend na dwie kolejki przed końcem ligowych rozgrywek zapewnili sobie mistrzostwo Portugalii, a w czwartek zbliżyli się do wielkiego finału europejskich rozgrywek. Pierwszą bramkę dla gospodarzy już w 2. minucie zdobył Ezeguiel Gayar, który najwyżej wyskoczył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Miralema Sulejmaniego i „główką” wpakował piłkę do siatki.
Juventus nie zamierzał się poddawać, ale gola na wyrównanie strzelił dopiero w 70. minucie za sprawą Carlosa Teveza. Ostatnie słowo należało jednak do Benfiki. W 84. minucie wspaniałą bramką popisał się Lima, który pewnie umieścił piłkę w prawym górnym rogu bramki i stojący pomiędzy słupkami Gianluigi Buffon przy tym uderzeniu był po prostu bezradny.
Liga Europejska
Benfika Lizbona
Sevilla

Ogromny krok w kierunku finału zrobiła Sevilla, wygrywając u siebie 2:0 z Valencią. Losy spotkania rozstrzygnęły się w przeciągu zaledwie trzech minut. W 33. minucie dzięki „piętce” na listę strzelców wpisał się Stephane M’Bia, a chwilę później wynik meczu ustalił Carlos Bacca.
Przypomnijmy, że w pierwszych półfinałach Ligi Mistrzów Atletico Madryt zremisowało przed własną publicznością z londyńską Chelsea 0:0, a Real zwyciężył 1:0 z Bayernem Monachium.