Liga Europejska: Athletic Bilbao w finale! Sporting nie utrzymał przewagi

Piłkarze Athletic Bilbao pokonali 3:1 Sporting Lizbona w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Europejskiej. Wynik ten oznacza, że w finale zagrają Baskowie, bowiem w dwumeczu strzelili o jedną bramkę więcej niż rywale. Gospodarze na San Mames odrobili już straty w pierwszej połowie. W 17. minucie Fernando Llorente zgrał piłkę do Markela Susaety, a ten huknął ile tylko sił w miał w nodze, w stronę bramki.
Zespół z Portugalii zdołał wyrównać w na minutę przed upływem regulaminowego czasu gry, a piłkę w siatce, po małym zamieszaniu, umieścił Van Wolfswinke. Athletic odpowiedziało bardzo szybko - Llorente, wypuścił prostopadłym podaniem Ibaia Gomeza, który w sytuacji sam na sam pokonał Rui Patricio. Decydująca o losach zwycięstwa, a także awansu bramka padła na dwie minuty przed końcem, a bohaterem spotkania został autor dwóch wcześniejszych asyst.

Liga Europejska: Athletic Bilbao w finale! Sporting nie utrzymał przewagi Liga Europejska: Athletic Bilbao w finale! Sporting nie utrzymał przewagi Liga Europejska: Athletic Bilbao w finale! Sporting nie utrzymał przewagi Liga Europejska: Athletic Bilbao w finale! Sporting nie utrzymał przewagi Liga Europejska: Athletic Bilbao w finale! Sporting nie utrzymał przewagi Liga Europejska: Athletic Bilbao w finale! Sporting nie utrzymał przewagi